پوشش سازه های گلخانه

پوشش سقف ، جدار و کف گلخانه


پوشش در گلخانه از نظر کاربرد آن در سقف، جدار و کف انواع متفاوتی دارد. پوشش کف باید دارای طول عمر بالا باشدکه معمولا جنس آن از پلی اتیلن بافته شده می باشد که برای بالا بردن مقاومت آن، مواد انتی یو وی به آن اضافه میکنند.

 در پوشش سقف و جداره به دلیل نیاز به حداکثر نور در سالن لزوم استفاده از متریال شفاف مورد اهمیت قرار دارد. از این رو از پوشش پلی کربنات، پلاستیک و شیشه در شرایط مختلف استفاده می گردد.

 

شیشه

با سازه گالوانیزه و پروفیل های آلومینیومی و پوشش سقف و دیواره ها از جنس شیشه سکوریت می باشد.

• پلی کربنات

استفاده از این نوع پوشش در دیواره های گلخانه های مدرن رایج است ولی با توجه به هزینه بالای آن استفاده  در سقف نیاز به سرمایه گذاری اولیه زیادتری داشته که می بایست توجیه پذیر بودن اقتصادی آن با توجه به نوع محصول و شرایط اقلیمی قبل از نصب مورد بررسی قرار گیرد.

پلاستیک

امروزه گلخانه‌های پلاستیکی درصد بالایی از گلخانه‌های دنیا را به خود اختصاص می‌دهند. عیب پوششهای پلاستیکی دوام کم آنهاست چرا که اشعه ماورای بنفش خورشید باعث شکنندگی و تیرگی پلاستیک می‌شود. همچنین این پوششها در زمستان اگر هوای گلخانه سردتر باشد، با برخورد هوای مرطوب داخل گلخانه قطرات بخار آب بر روی آنها تشکیل می‌گردد که با چکیدن قطرات بر سطح برگها باعث بالا رفتن رطوبت سطح برگ و ایجاد بیماری‌های قارچی می‌گردند.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:

آدرس ایمیل :    

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

اولين نفري باشيد كه نظر ميدهيد!